UPS CyberPower UT1050EG
  • UPS CyberPower UT1050EG
  • UPS CyberPower UT1050EG

UPS CyberPower UT1050EG

5.515 ден.
Производител: CyberPower
Шифра: UT1050EG
Достапност: На залиха
Количина:

CyberPower UT1050EG им обезбедува на корисниците домa или во канцеларија сигурна резервна батерија и заштита на компјутерите и други електронски уреди од неправилности во напојувањето.

Сите CyberPower UPSи се дизајнирани со огноотпорно пластично куќиште, па така и овој производ обезбедува извонредна отпорност на пожар (во споредба со слични производи) што ја минимизира можната штета на вредните уреди во случај на пожар.

Иновативната технологија за управување со батеријата значително ја зголемува ефикасноста на батеријата и промовира зголемени перформанси и подолго траење. Конфигурирачкиот аларм им овозможува на корисниците да го вклучуваат или исклучуваат звучниот аларм. Дизајнот на UPS-от им овозможува на корисниците лесно и едносавно користење, можност за закачување на ѕид, а поради неговата компактност ќе го собере и во најтесните простори. 
 
1050VA / 630W
4 Излези
Повеќе спецификации ОВДЕ
 
За повеќе информации или консултација контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 266 536

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: CyberPower, UT1050EG, UPS

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2022. UKION SHOPS