Epson LX-350
  • Epson LX-350
  • Epson LX-350
  • Epson LX-350

Epson LX-350

15.850 ден.
Производител: Epson
Шифра: C11CC24031
Достапност: На залиха
Количина:

Метод на печатење Матрично, impact
Број на иглички 9 пина
Број на колони 80 колони
Пинови 9 игли

Потрошувачка на енергија 27 вати, 1,1 вати (во мирување)
Поддржана температура Работи на 5 ° C - 35 ° C, складирање на 5 ° C - 35 ° C
Поддржана влажност Работи на 10% - 80% влажност, складирање на 10% - 80%
Компатибилни оперативни системи Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP
Вклучен софтвер Монитор за статус на Епсон
Капацитет за работа 10 000 часа, Главата печати со 400 милиони удари / линија

Меморија 128 kB
Пренос на лента 4000000 карактери црн запис

Што има во кутијата? Драјвер и други услуги (ЦД), Главна единица, Кабел за напојување, Лента, Водич за поставување, Софтвер (ЦД), Упатство за употреба (ЦД), Гарантен документ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Epson, LX-350, Printer, Matrix-dot

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • info@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS