HS-401 Stereo Gaming Headset
  • HS-401 Stereo Gaming Headset
  • HS-401 Stereo Gaming Headset

HS-401 Stereo Gaming Headset

740 ден.
Производител: SBOX Life in motion
Шифра: HS-401BR
Достапност: На залиха
Количина:
Performance
Product type: Headset
Wearing style: Head-band
Recommended usage: Gaming
Colour of product: Black,Red
Headset type: Binaural
Cable length: 2.2 m
Ports & interfaces
Connectivity technology: Wired
3.5 mm connector:
2.5 mm connector: N
USB connectivity: N
Cable colour: Melns
Bluetooth: N
Headphones
Ear coupling: Supraaural
Headphone frequency: 20 - 20000 Hz
Impedance: 32 Ω
Headphone sensitivity: 105 dB
Driver unit: 3 cm
Microphone
Microphone sensitivity: -62 dB
Microphone input impedance: 2200 Ω
Microphone direction type: Omnidirectional
Control unit
Control unit type: In-line control unit
Packaging content
Quantity: 1
Other features
Material: Faux leather,Plastic
 
За повеќе информации или консултација, контактирајте нѐ на sales@ssbkompjuteri.com или телефон +389 79 226 536
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: HS-401, Stereo, Gaming, Headset

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS