IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen
  • IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen
  • IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen
  • IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen
  • IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen
  • IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen

IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey AMD Ryzen

28.590 ден.29.290 ден.
Производител: Lenovo
Шифра: 82KU006VRM
Достапност: На залиха
Количина:

IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey - R3 5300U, 8GB, 512GB NVMe, 15,6", DOS;

AMD Ryzen 3 5300U (4C / 8T, 2.6 / 3.8GHz, 2MB L2 / 4MB L3)/ 4GB Soldered DDR4-3200 + 4GB SO-DIMM DDR4-3200/ (Up to 2 drives) 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ 15.6"" FHD (1920x1080) IPS 300nits AG, 45% NTSC + 720p with Privacy Shutter/ Integrated Graphics/ 11ac, 2x2 + BT5.0/ Firmware TPM 2.0 integrated in chipset/ Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby Audio/ 38Wh battery/ 1,65kg/ DOS

 

Гаранција 24 месеци. 

Повеќе спецификации прочитајте ОВДЕ

За повеќе информации или консултација слободно контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: Lenovo, laptop, AMD Ryzen, IdeaPad, 15ITL6

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS