MikroTik CRS112-8G-4S-IN Cloud Router Switch
  • MikroTik CRS112-8G-4S-IN Cloud Router Switch

MikroTik CRS112-8G-4S-IN Cloud Router Switch

10.054 ден.
Производител: Mikrotik
Шифра: CRS112-8G-4S-IN
Достапност: На залиха
Количина:

Cloud Router Switch 112-8G-4S-IN is a “small size low cost” member of our CRS series.

It comes with eight Gigabit Ethernet ports and four SFP cages. The CRS series combines the best features of a fully functional router and a Layer 3 switch, is powered by the familiar RouterOS.

All the specific Switch configuration options are available in a special Switch menu, but if you want, ports can be removed from the switch configuration, and used for routing purposes.

Спецификации прочитајте ОВДЕ

За повеќе информации или консултација контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS