IdeaPad Flex 5 14ALC05 Abyss Blue
  • IdeaPad Flex 5 14ALC05 Abyss Blue
  • IdeaPad Flex 5 14ALC05 Abyss Blue

IdeaPad Flex 5 14ALC05 Abyss Blue

42.000 ден.
Производител: Lenovo
Шифра: 82HU0064RM
Достапност: На залиха
Количина:

IdeaPad Flex 5 14ALC05 Abyss Blue - R5 5500U, 8G, 512G NVMe, 14"T, Win 10 Home; 

AMD Ryzen 5 5500U (6C / 12T, 2.1 / 4.0GHz, 3MB L2 / 8MB L3)/ 8GB SO-DIMM DDR4-3200/ 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ 14"" FHD IPS 250nits Glossy 45% NTSC, Multi Touch + Camera with Privacy Shutter/ Backlight Keyboard/ Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Audio/ 52.5Wh battery /Lenovo Digital Pen/ 1,5kg/ Windows 10 Home 

Гаранција 24 месеци.

За повеќе информации или консултација слободно контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS