Epson EcoTank L310
  • Epson EcoTank L310
  • Epson EcoTank L310

Epson EcoTank L310

8.300 ден.
Производител: Epson
Шифра: C11CE57401
Достапност: На залиха
Количина:

L310, Inkjet Printers, Consumer/Plain, Letter, 4 Ink Cartridges, CMKY, Print, Manual, 5,760 x 1,440 dpi, 69 Seconds per 10 x 15 cm photo (Epson Premium Glossy Photo Paper), 33 Pages/min Monochrome (plain paper), 15 Pages/min Color (plain paper), 100 Sheets Standard, 100 Sheets maximum, 20 Photo Sheets, USB, Mac OS 10.7.x, Mac OS 10.8.x, Mac OS 10.9.x, Mac OS X 10.6.8 or later, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 (32/64 bit), Windows 8.1, Windows 8.1 x64 Edition, Windows Vista, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP x64, XP Professional x64 Edition, 4 x 70ml individual ink bottles (Bk, C, Y, M) plus 2 extra black ink bottles, Main unit, Power cable, Setup guide, Software (CD), Warranty document

Повеќе спецификации прочитајте ОВДЕ

L310 е идеален за дома или во канцеларија, за оние кои бараат печатење со добар квалитет, за ултра-ниска цена. Со резервоари за мастило со голем капацитет, сега може да печатите повеќе страници по пониска цена. Поставувањето е едноставно и без проблеми, можете веднаш да започнете за да ја зголемувате продуктивноста и да избегнете застој. Технологијата на микро пиезо и ISO-брзината на печатење до 9,2 ppm  помагаат брзо, да се остваратм висококвалитетни, конзистентни резултати.

Гаранција 36 месеци. 

За повеќе информации или консултација слободно контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: Epson, EcoTank L310

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2022. UKION SHOPS