AMD Office PC 1 (Ryzen 5 1600)

AMD Office PC 1 (Ryzen 5 1600)

18.735 ден.
Шифра: GA-A320M
Достапност: На залиха
Количина:

AMD Office PC 1 (Ryzen 5 1600)

Спецификации:

AMD Processor Ryzen 5 1600 CPU, AM4, 6-cores, 3.2 GHz Base Clock, 3.6GHz Boost Clock, 16MB, 65W
GIGABYTE MB AMD AM4, A320, 2xDDR4, Max.32GB, 1xPCI-ex16 @16, 2xPCI-ex1, 1x M.2, 2xSATA ex, 4xSATA 6Gb/s, RAID 0/1/10, 2xUSB 3.1 (type-A), 6xUSB 2.0, ALC892, Realtek GbE, HDMI, DVI, uATX
BIOSTAR PCI-E 2.0x16, 1GB, GeForce 210, DDR3, 64bit, 589 /1000Mhz, D-Sub, DVI-I, HDMI, (LP)
Kingmax RAM DDR4 4GB, DIMM 2666Mhz, 1.2V
Kingmax SSD 120GB 2.5" SATA III, SMV, NB version
Spire OEM Case, Standard Tower, ATX 1525, 500W, 20+4pin, 2xUSB 2.0, Drive Bays 2.5" 3, Drive Bays 5.25" 1, Expansion Slots (rear) 7, Audio

 

Гаранција 12 месеци. 

За повеќе информации или консултација контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: AMD, Office PC 1, Ryzen 5 1600

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS