Потребна ви е помош?
+389 79 226 536

UPS CyberPower UT1050EG

5.515 ден.
  • Производител: CyberPower
  • Шифра:UT1050EG
  • Достапност:На залиха

CyberPower UT1050EG им обезбедува на корисниците домa или во канцеларија сигурна резервна батерија и заштита на компјутерите и други електронски уреди од неправилности во напојувањето.

Сите CyberPower UPSи се дизајнирани со огноотпорно пластично куќиште, па така и овој производ обезбедува извонредна отпорност на пожар (во споредба со слични производи) што ја минимизира можната штета на вредните уреди во случај на пожар.

Иновативната технологија за управување со батеријата значително ја зголемува ефикасноста на батеријата и промовира зголемени перформанси и подолго траење. Конфигурирачкиот аларм им овозможува на корисниците да го вклучуваат или исклучуваат звучниот аларм. Дизајнот на UPS-от им овозможува на корисниците лесно и едносавно користење, можност за закачување на ѕид, а поради неговата компактност ќе го собере и во најтесните простори. 
 
1050VA / 630W
4 Излези
Повеќе спецификации ОВДЕ
 
За повеќе информации или консултација контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 266 536

Тагови: CyberPower UT1050EG UPS

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи