AMD Office PC 3 (Ryzen 5 3600)

AMD Office PC 3 (Ryzen 5 3600)

33.210 ден.
Шифра: GA-A320M
Достапност: На залиха
Количина:

AMD Office PC 3 (Ryzen 5 3600)

Спецификации:

AMD Processor Ryzen 5 3600 CPU, AM4, 6-cores, 3.6 GHz, 32MB, 65W
GIGABYTE MB AMD AM4, A320, 2xDDR4, Max.32GB, 1xPCI-ex16 @16, 2xPCI-ex1, 1x M.2, 2xSATA ex, 4xSATA 6Gb/s, RAID 0/1/10, 2xUSB 3.1 (type-A), 6xUSB 2.0, ALC892, Realtek GbE, HDMI, DVI, uATX
GigaByte PCI-E 3.0 2GB,GeForce GTX 1030 , OC edition, 64bit, GDDR4, 2100Mhz, DVI-Dx1, HDMIx1, Low Profile
Kingmax RAM DDR4 8GB, DIMM 2666Mhz, 1.2V
Kingmax SSD 120GB 2.5" SATA III, SMV, NB version
Spire Power Supply Eagleforce 600W 80+Gold, ATX 12V v2.31, 12cm silent fan, SATA, 200-240 V, 50-60Hz, 86% Efficiency
Spire Gaming Case, Gaming Tower, ATX,1x0.4mm SPCC right, 1x0.4mm Tempered Glass left side panel, 3x12cm RGB fans, 1xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, Drive Bays 2.5" 2, Drive Bays 3.5" 1, Expansion Slots (rear) 7, HD audio, w/o PSU, Black

 

Гаранција 12 месеци. 

За повеќе информации или консултација контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: AMD, Office PC 3, Ryzen 5 3600

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS