Потребна ви е помош?
+389 79 226 536

Zebra/Motorola DS9208-SR0000WNNWW Barcode Scanner

10.937 ден.
  • Производител: Zebra
  • Шифра:DS9208-SR0000WNNWW
  • Достапност:На залиха

Motorola DS9208-SR0000WNNWW Barcode Scanner

Скенира 1Д, 2Д и PDF417 баркодови, на хартија, од мобилен телефон или компјутерски дисплеј.
Motorola DS9208 скенерот за широка употреба, обезбедува брзина типична за ласерските скенери и на 1D и на 2D баркодови, читајќи 2D баркодови без да се намали квалитетот или перформансите на скенирањето. Корисниците никогаш не треба да одвојат време да го усогласат баркодот со скенерот или да направат пауза помеѓу скенирањата. Бидејќи DS9208 може да скенира баркодови отпечатени на етикети на хартија или на екран на мобилен телефон, корисниците можат да остварат приход привлекувајќи милиони клиенти кои ги користат своите мобилни телефони за плаќање, ваучери и сл. Секој во трговија на мало може да прими клиенти кои користат мобилни купони, картички за лојалност на мобилните телефони и многу повеќе.

Рестораните можат да прифаќаат мобилни купони на касата. Хотелите можат да им овозможат на гостите да користат електронски картички за лојалност зачувани на нивните мобилни телефони, со што се елиминира потребата да носат физички картички. Театрите, кината и сите оние кои наплаќаат билети, можат да ги скенираат билетите од мобилен телефон исто толку лесно како билет на хартија, па така тие можат да им понудат на клиентите дополнителна погодност: билети без хартија.

Barcode Dimension:

1D
2D
Scan Pattern: Omni-directional
Connectivity Technology: Cable
Light Source: LED
Image Sensor: Imager

Повеќе спецификации прочитајте ОВДЕ

НАПОМЕНА: Цената се однесува за набавен еден уред од овој модел. Доколку имате потреба од повеќе уреди, најдобро е да побарате понуда на sales@ssbkompjuteri.com

За повеќе информации или консултација контактирајте не на sales@ssbkompjuteri.com или тел. +389 79 226 536

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи