Symbol/Zebra DS7708 Barcode scanner

Symbol/Zebra DS7708 Barcode scanner

23.306 ден.
Производител: Zebra
Шифра: 10
Достапност: На залиха
Количина:

Со Symbol/Zebra DS7708 скенирајте буквално секаков бар-код, на било каква површина, од било кој медиум!

Кога станува збор за фиксно скенирање, 2D имиџерот, DS7708 нуди сет на одлики кои го ставаат на врвот на својата класа по перформанси, лесна употреба, лесно распоредување и вкупни трошоци за користење. Со зголемено видно поле за над 50 проценти, читањето на баркодовите е лесно, без оглед на тоа на каква подлога се или од кој медиум се читаат. Без оглед какви баркодови се појавуваат на вашиот POS, DS7708 може да ги скенира сите - 1D, 2D, печатени или електронски. Резултатот? - Вашите касиери можат да отчитуваат артикли многу брзо, што ќе го направи целиот процес на наплата побрз! Компактниот дизајн ја прави инсталацијата лесна, дури и на каси на кои нема многу простор. Извонредната издржливост ги минимизира трошоците и го зголемува времето на употреба, максимизирајќи го животниот циклус на уредот и враќањето на инвестицијата.

За повеќе информации или консултација пишете ни на sales@ssbkompjuteri.com

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

SSBK STORE e првата онлајн продавница на Сигма-СБ Компјутери која постои од 2005 година. Овде можете да го набавите она што со особено внимание сме го одбрале за Вас! Нашата понуда се состои од посебно одбрани артикли, па затоа Ви нудиме ИТ опрема со НАЈГОЛЕМА ВРЕДНОСТ за ЦЕНАTA. Повеќе...

Контакт

  • +389 79 226 536
  • sales@ssbkompjuteri.com

Facebook

Сигма-СБ Компјутери © 2021. UKION SHOPS